Kdo je to člověk? Co nás člověkem činí? Co vytváří náš charakter? Proč jsme právě takoví, jací jsme? Je důležité, jak vypadáme nebo spíš to, jak se chováme?
Kniha Olgy Stehlíkové nabízí mnoho pohledů na to, kým můžeme být.
Příkladů má mnoho; někdo se definuje hlavně jako máma, někdo jako puberťák, voják, lékař, narkoman, student, sportovec, aktivista, prezident, malíř a třeba filosof. Někdo se může definovat jako hladový, tlustý, chudý, ošklivý, bezdětný či obyčejný.
Já jsem knihovnice. 🙂
Mojenka
Magdaléně je deset let a nemá ráda svoje jméno. Maminka jí láskyplně říká moje Mojenka. Mají spolu společnou zálibu v pozorování a zkoumání přírody. Jejich krásný vztah je narušen strašnou nemocí maminky. Ta bojuje s rakovinou. Mojence jsou parťáky i tatínek a babička, ale hlavně příroda. V ní nachází útěchu, radost a štěstí. Překrásný a edukační příběh vystavěla paní spisovatelka Olga Stehlíková čtivě. Povedené ilustrace Andrey Tachezy ho krásně dokreslují.
Moc se mi příběh Mojenky líbil a dozvěděla jsem se mnoho zajímavostí ze zvířecí a přírodní říše. Víte, že spolu stromy komunikují?
Kluci netančej!
Tom má strašně rád hudbu a hlavně balet. Tančí vážně skvěle. Jenže ve své škole se to snaží utajit, aby se mu spolužáci nesmáli, že je třeba gay a má holčičí zálibu. Na baletu má kamarádku Kristýnku a Petříka, se kterými si skvěle rozumí. Jak už to tak bývá, tak to, čeho se bojíme, se často stane. I o Tomovi se ve škole dětí dozví, že je baleťák. Následné šikování je děsné. Povede se to celé změnit? A o čem vlastně balet a tanec opravdu je?
Knížka je doporučená pro čtenáře od devíti let a je vhodná jak pro kluky co třeba rádi hrají fotbal, tak i pro holky.
A jakou mimoškolní aktivitu máte rádi vy…